Dywany Interior   Pieczęć GuT
Pieczęć GuT to najwyższe wyróżniene dla dywanów, nadawane wyłącznie produktom spełniające rygorystyczne wymagania użytkowe. Pieczęć potwierdza, że dany produkt jest ekologiczny, tzn. użyte surowce spełniają najostrze-jsze światowe normy, a sam produkt jest bezpieczny dla zdrowia jego uzytkownika oraz dla środowiska naturalnego.Woolmark
Woolmark to Międzynarodowy Znak Handlowy przyznawany przez Międzynarodowy Sekretariat Wełny do oznaczania jedynie wyrobów
z czystej żywej wełny.

British Wool
Znak British Wool potwierdza, że do produkcji dywanów stosowano najlepszej jakości wełnę z Wielkiej Brytanii.
WNZ
Znak firmowy Wools of New Zeland oznacza, że produkt posiada w runie co najmniej 60% wysokiej jakości wełny nowozelandzkiej, spełnia jącej najwyższe standardy jakościowe w zakresie wymagań użytkowych.
 
I O nas I Jak dbać o dywany I Kontakt I Kolekcje I Wyprzedaż I
 
   
 

Sposób użytkowania dywanów

Odkurzanie
Właściwe odkurzanie jest kluczowym elementem w konserwacji dywanu, zarówno wełnianego jak i z włókien syntetycznych. Do regularnego czyszczenia dywanów z runem ciętym zaleca się użycie odkurzacza lub trzepanie trzepaczką.
W wyrobach o okrywie runowej ciętej i strzyżonej wystepuje zjawisko wychodzenia luźnych włókien z powierzchni użytkowej, niepokojące nabywców, szczególnie w początkowym okresie użytkowania. Jest to cecha charakterystyczna wyrobów z runem ciętym. Zjawisku ulega jedynie niewielki procent masy runa. Aby skrócić okres "kurzenia się" zaleca się od początku użytkowania - częste i staranne odkurzanie dywanu odkurzaczem. Również zjawisko odcieni występuje
w wyrobach z runem ciętym, nowych, jak również użytkowanych, nie jest błędem obniżającym ich jakość. Okrywa runowa układa się w różnych kierunkach (deptanie, odkurzanie), a padające światło stwarza wrażenie jaśniejszych i ciemniejszych odcieni.

Usuwanie plam i zabrudzeń
Podstawową zasadą jest natychmiastowe działanie, które decyduje o skutecznośći usunięcia zabrudzenia. rozlane na dywan płyny należy szybko bibułą lub tkaniną, natomiast inne zabrudzenia usuwać delikatnie nożem lub łyżką. Plamy należy zawsze czyścić od jej krawędzi ku środkowi. Nie trzeć plamy, tarcie powieksza plamę i zniekształca runo. Jednorazowo należy stosować niewielkie ilości środka czyszczącego aby nie przemoczyć dywanu. W celu uniknięcia tworzenia się zacieków, kontury plamy należy posypać talkiem albo maką ziemniaczaną.
W przypadku plam z błota najpierw trzeba poczekać aż wyschną, a następnie odkurzyć odkurzaczem.

Czyszczenie na mokro
Dopuszcza sie tylko metodę szamponowania, zabezpieczającą dywan przed przemoczeniem. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, korzystajacej ze sprawdzonych środków. Przy odświeżaniu zabrudzonego dywanu w warunkach domowych należy zastosować dostępne na rynku środki i postępować zgodnie z zaleceniami ich producenta. zawsze przed szamponowaniem dywan należy starannie odkurzyć. Nie wolno podczas czyszczenia dopuścić do jego przemoczenia. Jeżli zalecane jest szamponowanie, a następnie usuwanie tłustych plam przy użyciu odpowiednich rozpuszczalników - to po szamponowaniu najpierw należy dywan pozostawić do wyschnięcia.
Mokry wyrób należy suszyć tylko w pozycji poziomej w temperaturze pokojowej.

Zalecenia specjalne
Nie dopuszczać do silnego zabrudzenia. Chronić dywan przed wilgocią i zamoczeniem. Unikać zagnieceń i załamań. Do usuwania plam stosować preparaty handlowe po uprzednim sprawdzeniu, czy nie uszkodzą one włókien, wybarwień, podklejenia spodu. 

  Dywany Interior 2011